TEAM EVENT NEWS
Dear Balkan’s Stars
I would like to inform you that squad 25 and 26, meant for the team championship are already filled up. We have 20 registered teams!
In case you are running late with the registration of your team we will find available spots in squad 24 – Friday 21:30.
Here you can see the teams that have signed up so far, as listed in their relative squads below:
SQUAD 25 /27.06.2015/ – 10h
1.NORTH BOWLERS PARIS ALVANOS
GREECE NIKOS BOUFESIS
VASILIS DILESIS
NIKOS PAPAPETROPOULOS
KONSTANTINOS KITSOS
2.TEAM CROATIA BARTOLIC DANIJEL
SIMUNIC ALBERT
ZORAN BANJAC
MUSE MRKONJIC
3. MEGA FANTASTICO PLAMEN STANCHEV
BULGARIA VESELIN PETROV
NIKOLAY PETROV
GEORGI DIMOV
ANTONIS BEKAS
4.MEGA JOY ELENA KARAKASHEVA
BULGARIA NIKOLAY DIMITROV
NIKOLA NIKOLOV
PARASHKEV BOGDANOV
IVAN VUCHKOV
BORIS PANAYOTOV
5. TEAM ATIA MARINA STEFANOVA
BULGARIA MARIANA METEKSINOVA
TIHOMIR NIKOLOV
RUSLAN VASILEV
MICHAEL MIHAYLOV
6. TEAM KOSOVO NESRET HAZIRI
MIRSAD SEJDIN
GANI PAJAZITI
FUAD RAMOQI
MEHMETI SHEMA
PUSHKA BESIM
7.BALKAN’S MIX TEAM ADILE MICHAJLOW -TURKEY
HARIS PALISLANOVICH – BOSNA & HERZOGOVINA
BRANKO SERGIEVSKI – MACEDONIA
KONSTANTIN MIKHEEV- RUSSIA
8.MAXIM TEAM TSVIATKO PARVANOV
BULGARIA ALEXANDAR PARVANOV
BORIAN BINEV
ATANAS ATANASOV
PLAMEN NIKOLOV
9.DREAM TEAM DIAN DINEV
BULGARIA KALOYAN IVANOV
ANTOAN MARINOV
DARIN TRAIANOV
MEHMET KAYA
10.TEAN SLOVENIA 2 ALES BADOVINAC
LJUBICA NEDIMOVIC
PETER VERDNIK
RIHARD VRENCUR
DAVORIN TEPEH
SQUAD 26 /27.06.2015/ – 14.00h
1. SIVISSIDIS SELECT TEAM KOSTAS KYRIAKOS
GREECE ALEXANDROS PANTELIDIS
GIORGOS STEFANIDIS
VASSILIS STEFOPOULOS
KONSTANTINOS XAGORARIS
2. IDM TEAM PARASCHIV LUCIAN
ROMANIA BRICIU MARIUS
ORLANDA DAVID
GAGENOIU ROMEO
CRISTIAN CALAGIN
3.TEAM KORONA NIKOLAY MADOLEV
BULGARIA SLAVCHO KORDEV
DIDI ILIEVA
LYOBOMIR KORDEV
VENCISLAV GEORGIEV
4.TEAM SLO STRIKERS ALEXANDAR KOSTRIC
SLOVENIA ROK KOSTRIC
TIMI CERKVENIK
NINO STENKO
ANZE GRABRIJAN
5.TEAM GREECE PATSAOURAS EPAMEINONDAS
KEKESIS NICK
GERASIMOS MARKOU
KEXAGIAS PAULOS
TAKIS XAGORARIS
6. ROYAL TEAM GIANNIS STATHATOS
GREECE LEONIDAS MARAGOS
STAVROS PARASAKIS
TOMMI PETERSEN
KOSTAS LIRADZIS
BRETT PAHOULIS
7. D.K.FUN CLUB MICHALIS BUZAS
GREECE POLATIAN CHRISTOS
KAZANDZIS STEFANOS
PAPADOPOULOS PANAGIOTIS
TZIATZIAS SOKRATIS
8. TEAM GREEK ISLANDS DIMITRIS ANASTASIOU
GREECE MANOLIS DRAKOS
PANAGIOTIS SYLEOS
9. THE REVS RADOSLAV TENCHEV
BULGARIA RADOSVET NIKOLOV
HRISTO GEORGIEV
MAVITAN CHIFTCHI
YAVOR MILANOV
MARTIN VASEV
10.TEAM AKADEMIC DIMITAR POPOV
BULGARIA GEORGI DIMITROV
PLAMEN ATANASOV
CHAVDAR VELINOV
MARTA IVANOVA
SOFIA HRISTOVA